V lednu 2009 naši šermíři bojovali se střídavými úspěchy. K těm nejvýraznějším patří ve fleretu mladších žáků vítězství Petra Bradáče (1996) na turnaji v Bratislavě (gratulujeme). Velice pěkného umístění pak dosáhli Ondřej Krmášek (1990) v kordu juniorů na turnaji v Praze, kde se probojoval do závěrečné osmičky, a Eva Habrychová (1991), která téhož umístění dosáhla ve stejné zbrani rovněž v Praze. Do závěrečné osmičky se dostala, a to hned dvakrát, i Nikola Jílková (1995) v Praze v kordu žákyň a v Bratislavě ve fleretu žákyň.
KRMÁŠEK Ondřej (1990)
kord junioři
25.01.09 Praha : 8. místo z 36 účastníků (CZ, SVK)
skupina 2 (vítězství) / 5 (soubojů)
eliminace (32) : 15:10 (MARCOL-SC Praha)
eliminace (16) : 15:12 (SNOPEK-Uherské Hradiště)
eliminace (8) : 4:10 (POKORNÝ-Humanita Praha)
HABRYCHOVÁ Eva (1991)
kord seniorky
24.01.09 Praha : 24. místo z 30 účastníků (CZ)
skupina 1/5
eliminace (32) : 10:15 (ŠTEFFLOVÁ-USK Praha)
kord juniorky
24.01.09 Praha : 5. místo z 20 účastníků (CZ)
skupina 4/5
eliminace (16) : 15:6 (CIHLÁŘOVÁ-SC Praha)
eliminace (8) : 10:15 (VACINOVÁ-USK Praha)
fleret juniorky
31.01.09 Praha : 9. místo z 21 účastníků (CZ)
skupina 4/6
eliminace (16) : 9:15 (FABIÁNOVÁ-USK Praha)
JÍLKOVÁ Nikola (1995)
kord žákyně
24.01.09 Praha : 7. místo z 16 účastníků (CZ)
skupina 5/7
eliminace (16) : 15:10 (LAŠTOVKOVÁ-Humanita Praha)
eliminace (8) : 10:13 (KADER-AGHOVÁ-Karlín Praha)
fleret žákyně
11.01.09 Šamorín (SVK) : 14. místo z 16 účastníků (CZ, SVK, HUN, AUT)
skupina 1/5
01.02.09 Bratislava (SVK) : 5. místo z 11 účastníků (CZ, SVK)
skupina (1) 4/5
skupina (2) 3/4
eliminace (8) : 12:14 (OLLARI-SVK)
BRADÁČ Petr (1996)
fleret žáci
10.01.09 Šamorín (SVK) : 24. místo z 24 účastníků (CZ, SVK, HUN, AUT)
skupina 0/5
17.01.09 Ostrava : 17. místo z 32 účastníků (CZ)
skupina 3/5
eliminace (16) : 14:15 (RIMEL-Opava)
fleret mladší žáci
17.01.09 Ostrava : 14. místo z 27 účastníků (CZ)
skupina 3/6
eliminace (32) : 15:1 (ŠTICHA-Zlín)
eliminace (16) : 11:14 (ČERNÝ-Brno)
31.01.09 Bratislava (SVK) : 1. místo z 20 účastníků (CZ, SVK)
skupina (1) 3/4
skupina (2) 4/5
eliminace (16) : 10:6 (BENEŠ-Brno)
eliminace (8) : 10:8 (GÖTZ-USK Praha)
eliminace (4) : 10:8 (ZELINKA-Brno)
eliminace (2) : 10:4 (SATURA-SVK)